- Academy »
- Stats »
- Cup Belarus »
- 2022/2023 »
- All Games
Competition
Cup 2022/2023
Belarus
Games
Sat | 30.Apr.2022 - 01:00 | Krasnopole | 3-0 | Kirovsk | |||||
Sat | 30.Apr.2022 - 01:00 | Serebryanka | 0-3 | Tarpeda | |||||
Sat | 30.Apr.2022 - 01:00 | Krupki | 0-3 | Bobovnya | |||||
Sat | 30.Apr.2022 - 13:00 | FK Viliya | 1-5 | Zhodino Yuzhnoe | |||||
Sat | 30.Apr.2022 - 13:00 | Chayka Zelva | 1-0 | Fakel Novogrudok | |||||
Sat | 30.Apr.2022 - 13:00 | Leskhoz | 5-0 | Dnepr Rogachev | |||||
Sat | 30.Apr.2022 - 13:00 | Miory | 5-2 | Postavy | |||||
Sat | 30.Apr.2022 - 14:00 | Zhlobin | 3-1 | Svetlogorsk | |||||
Sat | 30.Apr.2022 - 14:00 | Nadezhda | 1-4 | Pripyat | |||||
Sat | 30.Apr.2022 - 14:00 | Senno | 4-1 | Niva Tolochin | |||||
Sat | 30.Apr.2022 - 14:00 | Kolos Cherven | 1-1 | Partizan Salihorsk | |||||
Sat | 30.Apr.2022 - 14:00 | Gorki | 8-1 | Zarya Krugloe | |||||
Sat | 30.Apr.2022 - 15:00 | Livadija | 4-0 | Uzda | |||||
Sat | 30.Apr.2022 - 15:00 | Vetka DYuSSh | 0-4 | Vertykal | |||||
Sat | 30.Apr.2022 - 15:00 | SOZh Krichev | 0-2 | Tekhnolog | |||||
Sat | 30.Apr.2022 - 16:00 | Mozyr NPZ | 2-1 | DYuSSh-2 Rechitsa | |||||
Sat | 30.Apr.2022 - 16:00 | Krechet | 3-0 | Granit | |||||
Sat | 30.Apr.2022 - 16:00 | Svislach | 6-4 | FSK Dyatlovo | |||||
Sat | 30.Apr.2022 - 16:00 | Berezino | 2-1 | Kletsk | |||||
Sat | 30.Apr.2022 - 16:00 | Bumprom | 17-1 | Iput DYuSSh | |||||
Sat | 30.Apr.2022 - 16:00 | Smena Vawkavysk | 0-1 | Grodnensky | |||||
Sat | 30.Apr.2022 - 17:00 | Ivanovo | 2-3 | Drogichin | |||||
Sat | 30.Apr.2022 - 17:00 | Niva | 4-0 | Luninets | |||||
Sun | 01.May.2022 - 13:00 | Ivatsevichi | 1-0 | Euroexport | |||||
Sun | 01.May.2022 - 14:00 | Lepel | 1-6 | Veles 2020 | |||||
Sun | 01.May.2022 - 14:00 | Gorodok lions | 2-4 | Gazovik | |||||
Sun | 01.May.2022 - 14:00 | Kobrin | 1-4 | Dinamo Malorita | |||||
Sun | 01.May.2022 - 14:00 | DYUSSH Stolin | 0-5 | DYuSSh-3 Pinsk | |||||
Sun | 01.May.2022 - 14:30 | Krumkachy | 5-1 | Energosbyt-BSATU | |||||
Sun | 01.May.2022 - 15:00 | Neman Belkard | 9-1 | Neman Mosty | |||||
Sun | 01.May.2022 - 15:00 | Kronon |
2-5 e.t.(2-5) | Viktoriya Maryina Horka | |||||
Sun | 01.May.2022 - 16:00 | Schuchin |
6-2 e.t.(6-2) | Slonim City | |||||
Sun | 01.May.2022 - 16:00 | Starye Dorogi | 1-0 | Respect | |||||
Sun | 01.May.2022 - 17:00 | Spartak | 5-1 | Niva Chausy | |||||
Sun | 01.May.2022 - 18:00 | BGU Minsk | 1-2 | Uni Minsk | |||||
Thu | 05.May.2022 - 19:00 | Urozhaynaya | 1-2 | Traktor Minsk | |||||
Wed | 11.May.2022 - 18:00 | Spartak Slutsk |
3-1 e.t.(3-1) | Falko | |||||
Sat | 14.May.2022 - 16:30 | Uni Minsk | 5-4 | Tarpeda | |||||
Sat | 14.May.2022 - 17:30 | Bumprom | 3-1 | Leskhoz | |||||
Sun | 15.May.2022 - 12:00 | Dinamo Malorita | 1-0 | Krechet | |||||
Sun | 15.May.2022 - 12:00 | Ivatsevichi | 3-7 | Niva | |||||
Sun | 15.May.2022 - 14:00 | Senno |
4-5 e.t.(4-5) | Miory | |||||
Sun | 15.May.2022 - 14:00 | Vertykal | 0-4 | Mozyr NPZ | |||||
Sun | 15.May.2022 - 14:00 | Schuchin |
2-1 e.t.(2-1) | Grodnensky | |||||
Sun | 15.May.2022 - 15:00 | DYuSSh-3 Pinsk | 2-0 | Pripyat | |||||
Sun | 15.May.2022 - 16:00 | Drogichin | 0-2 | Neman Belkard | |||||
Sun | 15.May.2022 - 16:00 | Svislach | 3-1 | Chayka Zelva | |||||
Sun | 15.May.2022 - 16:00 | Zhodino Yuzhnoe | 9-1 | Berezino | |||||
Sun | 15.May.2022 - 16:00 | Tekhnolog | 3-0 | Krasnopole | |||||
Sun | 15.May.2022 - 16:00 | Gazovik | 1-0 | Veles 2020 | |||||
Sun | 15.May.2022 - 17:00 | Bobovnya | 3-0 | Partizan Salihorsk | |||||
Sun | 15.May.2022 - 17:00 | Spartak | 2-6 | Gorki | |||||
Sun | 15.May.2022 - 17:00 | Starye Dorogi |
2-1 e.t.(2-1) | Viktoriya Maryina Horka | |||||
Sun | 15.May.2022 - 17:00 | Spartak Slutsk | 0-2 | Livadija | |||||
Sun | 15.May.2022 - 19:15 | Traktor Minsk | 0-5 | Krumkachy | |||||
Sat | 28.May.2022 - 12:00 | Bobovnya | 2-3 | Gomelzheldortrans | |||||
Sat | 28.May.2022 - 12:00 | Dinamo Malorita | 1-2 | FC Ostrovets | |||||
Sat | 28.May.2022 - 15:00 | Mozyr NPZ | 0-1 | Orsha | |||||
Sat | 28.May.2022 - 15:00 | DYuSSh-3 Pinsk | 3-2 | Zhlobin | |||||
Sat | 28.May.2022 - 16:00 | Schuchin | 2-5 | Smorgon | |||||
Sat | 28.May.2022 - 16:00 | Gorki | 1-2 | Baranovichi | |||||
Sat | 28.May.2022 - 16:30 | Bumprom | 0-1 | Molodechno-DYuSSh 4 | |||||
Sat | 28.May.2022 - 17:00 | Neman Belkard | 1-6 | Zhodino Yuzhnoe | |||||
Sat | 28.May.2022 - 18:00 | Uni Minsk | 0-4 | Naftan | |||||
Sat | 28.May.2022 - 18:00 | Tekhnolog | 3-0 | Miory | |||||
Sun | 29.May.2022 - 15:00 | Livadija | 0-2 | Gazovik | |||||
Sun | 29.May.2022 - 16:00 | Niva | 1-1 | Lida | |||||
Sun | 29.May.2022 - 16:00 | Polotsk | 0-9 | MKK-Dnepr | |||||
Sun | 29.May.2022 - 17:00 | Starye Dorogi | 1-2 | Osipovichy | |||||
Sun | 29.May.2022 - 17:00 | Krumkachy |
0-0 e.t.(4-3) | Slonim | |||||
Sun | 29.May.2022 - 17:00 | Svislach | 0-9 | Volna | |||||
Tue | 21.Jun.2022 - 17:30 | Smorgon | 1-3 | Slutsk | |||||
Tue | 21.Jun.2022 - 18:00 | MKK-Dnepr |
0-0 e.t.(2-3) | Vitebsk | |||||
Tue | 21.Jun.2022 - 18:30 | Osipovichy | 1-3 | Neman Grodno | |||||
Tue | 21.Jun.2022 - 19:00 | DYuSSh-3 Pinsk | 1-2 | BATE | |||||
Wed | 22.Jun.2022 - 16:30 | Baranovichi |
0-0 e.t.(1-3) | Ynergetyk-BDU | |||||
Wed | 22.Jun.2022 - 17:00 | Zhodino Yuzhnoe | 0-2 | Torpedo BelAZ | |||||
Wed | 22.Jun.2022 - 17:30 | Molodechno-DYuSSh 4 | 0-3 | Slavia | |||||
Wed | 22.Jun.2022 - 17:45 | Gomelzheldortrans | 0-1 | Dinamo Brest | |||||
Wed | 22.Jun.2022 - 18:00 | Krumkachy | 0-3 | Isloch | |||||
Wed | 22.Jun.2022 - 18:30 | Orsha | 1-3 | Gomel | |||||
Wed | 22.Jun.2022 - 19:00 | FC Ostrovets | 1-2 | Shakhtyor | |||||
Wed | 22.Jun.2022 - 19:30 | Tekhnolog | 2-4 | Belshina | |||||
Wed | 22.Jun.2022 - 20:00 | Volna |
0-0 e.t.(2-2) p.g.(4-5) | Dinamo Minsk | |||||
Thu | 23.Jun.2022 - 17:30 | Gazovik | 0-5 | Dnepr Mogilev | |||||
Thu | 23.Jun.2022 - 18:00 | Lida | 1-3 | Arsenal | |||||
Thu | 23.Jun.2022 - 18:30 | Naftan | 0-1 | Minsk | |||||
Round of 16 | |||||||||
Sat | 30.Jul.2022 - 17:00 | Dinamo Brest |
0-0 e.t.(1-1) p.g.(1-2) | Vitebsk | |||||
Sat | 30.Jul.2022 - 19:00 | Neman Grodno | 2-1 | Arsenal | |||||
Sat | 30.Jul.2022 - 20:00 | Torpedo BelAZ | 1-0 | Isloch | |||||
Sun | 31.Jul.2022 - 20:00 | Dnepr Mogilev | 0-2 | Slavia | |||||
Fri | 18.Nov.2022 - 20:00 | Gomel |
0-0 p.g.(5-6) | Belshina | |||||
Sat | 26.Nov.2022 - 13:00 | Slutsk | 1-0 | Dinamo Minsk | |||||
Sat | 26.Nov.2022 - 15:00 | Minsk | 1-2 | Shakhtyor | |||||
Sat | 26.Nov.2022 - 18:00 | Ynergetyk-BDU | 0-2 | BATE | |||||
Quarter-finals | |||||||||
Sat | 04.Mar.2023 - 14:00 | Torpedo BelAZ | 2-1 | Shakhtyor | |||||
Sat | 04.Mar.2023 - 16:00 | Belshina | 0-5 | BATE | |||||
Sun | 05.Mar.2023 - 14:00 | Vitebsk | 0-0 | Neman Grodno | |||||
Sun | 05.Mar.2023 - 16:00 | Slavia | 2-0 | Slutsk | |||||
Sat | 11.Mar.2023 - 16:00 | Shakhtyor |
0-0 e.t.(1-0) p.g.(3-5) | Torpedo BelAZ | |||||
Sat | 11.Mar.2023 - 18:30 | BATE | 5-0 | Belshina | |||||
Sun | 12.Mar.2023 - 14:00 | Slutsk | 1-0 | Slavia | |||||
Sun | 12.Mar.2023 - 16:30 | Neman Grodno | 2-1 | Vitebsk | |||||
Semi-finals | |||||||||
Tue | 18.Apr.2023 - 18:00 | Slavia | 0-1 | Torpedo BelAZ | |||||
Wed | 19.Apr.2023 - 18:00 | Neman Grodno | 1-1 | BATE | |||||
Wed | 10.May.2023 - 18:00 | Torpedo BelAZ | 0-0 | Slavia | |||||
Wed | 10.May.2023 - 20:30 | BATE |
0-0 e.t.(0-0) p.g.(5-4) | Neman Grodno | |||||
Final | |||||||||
Sun | 28.May.2023 - 19:00 | BATE | 0-2 | Torpedo BelAZ |
Football Competitions
National Club Competitions |
NGA ZAF GHA AGO DZA ARE TUN QAT SAU MOZ STP GBR ESP AFR ALB ARG ARM AUS AUT AZE BEL BGR BIH BLR BOL BRA CAN CHE CHL CHN COL CRI CYP CZE DEU DNK ECU EGY EST FIN FRA GBR GRC GTM HKG HND HRV HUN IDN IND IRL IRL IRN IRQ ISL ISR ITA JAM JPN KAZ KOR LTU LUX LVA MDA MEX MLT MYS NLD NOR NZL PAN PER POL PRT PRY ROU RUS SGP SLV SRB SVK SVN SWE THA TUR UKR URY USA VEN VNM WAL EUR WOR WOR EUR |
International Club Competitions |
AFR AFR AFR AFR AFR EUR EUR EUR WOR WOR WOR WOR SOU WOR N/C EUR EUR SOU N/C ASI ASI ASI ASI N/C OCE WOR SOU SOU WOR WOR WOR ASI N/C ASI WOR ASI OCE EUR WOR EUR ASI ASI WOR ASI ASI EUR WOR EUR WOR SOU EUR WOR EUR WOR WOR WOR WOR WOR WOR N/C EUR EUR EUR |
National Teams |
EUR EUR ASI AFR N/C SOU OCE EUR N/C N/C N/C N/C WOR N/C SOU OCE EUR SOU EUR EUR WOR EUR |
Cup - 2022/2023
- 100% 108 / 108 Games
- Home team wins 39.81%
- Draws 5.56%
- Away team wins 54.63%
- Over 1.5 77.78%
- Over 2.5 65.74%
- Over 3.5 43.52%
- Goals 408
- Goals /match 3.78
- Goals /match home 1.8
- Goals /match away 1.98
- Both teams score 48.15%
- Goals after 80' 10.78%
No tv schedule yet for US
(change)