Competition
National Division 2022/2023
Luxembourg
Games
Sat | 06.Aug.2022 - 20:00 | Etzella Ettelbrück | 2-0 | UT Pétange | Gam1 | |||
Sun | 07.Aug.2022 - 17:00 | Mondorf-les-Bains | 2-0 | Hostert | Gam1 | 2 | ||
Sun | 07.Aug.2022 - 17:00 | Mondercange | 5-1 | Victoria Rosport | Gam1 | |||
Sun | 07.Aug.2022 - 17:00 | UN Käerjéng | 1-1 | Wiltz | Gam1 | 1 | ||
Sun | 07.Aug.2022 - 17:00 | Fola Esch | 2-1 | UNA Strassen | Gam1 | 1 | ||
Sun | 07.Aug.2022 - 17:00 | Differdange 03 | 2-3 | Racing | Gam1 | |||
Sun | 07.Aug.2022 - 20:00 | Swift Hesperange | 4-2 | Progrès Niedercorn | Gam1 | |||
Mon | 08.Aug.2022 - 20:30 | F91 Dudelange | 5-0 | Jeunesse d'Esch | Gam1 | |||
Sat | 13.Aug.2022 - 18:00 | Racing | 1-0 | Mondorf-les-Bains | Gam2 | |||
Sat | 13.Aug.2022 - 20:00 | UT Pétange | 2-3 | Fola Esch | Gam2 | |||
Sun | 14.Aug.2022 - 17:00 | Wiltz | 3-1 | Victoria Rosport | Gam2 | 2 | ||
Sun | 14.Aug.2022 - 19:00 | UNA Strassen | 3-2 | Differdange 03 | Gam2 | |||
Sun | 14.Aug.2022 - 19:30 | Progrès Niedercorn | 2-3 | F91 Dudelange | Gam2 | |||
Sun | 14.Aug.2022 - 20:00 | Jeunesse d'Esch | 0-0 | UN Käerjéng | Gam2 | 1 | ||
Sun | 14.Aug.2022 - 20:00 | Hostert | 0-4 | Swift Hesperange | Gam2 | |||
Sun | 14.Aug.2022 - 20:30 | Mondercange | 1-2 | Etzella Ettelbrück | Gam2 | |||
Sat | 20.Aug.2022 - 17:00 | Victoria Rosport | 1-1 | Jeunesse d'Esch | Gam3 | |||
Sat | 20.Aug.2022 - 20:00 | Fola Esch | 0-0 | Etzella Ettelbrück | Gam3 | |||
Sat | 20.Aug.2022 - 20:00 | Swift Hesperange | 2-0 | Racing | Gam3 | |||
Sun | 21.Aug.2022 - 17:00 | Differdange 03 | 1-1 | UT Pétange | Gam3 | 1 | ||
Sun | 21.Aug.2022 - 17:00 | UN Käerjéng | 1-1 | Progrès Niedercorn | Gam3 | 2 | ||
Sun | 21.Aug.2022 - 17:00 | Mondorf-les-Bains | 1-2 | UNA Strassen | Gam3 | |||
Sun | 21.Aug.2022 - 17:00 | Wiltz | 1-4 | Mondercange | Gam3 | |||
Sun | 21.Aug.2022 - 19:30 | F91 Dudelange | 3-1 | Hostert | Gam3 | 4 | ||
Fri | 26.Aug.2022 - 21:00 | Hostert | 0-1 | UN Käerjéng | Gam4 | 1 | ||
Sun | 28.Aug.2022 - 17:00 | Jeunesse d'Esch | 1-0 | Wiltz | Gam4 | |||
Sun | 28.Aug.2022 - 17:00 | Etzella Ettelbrück | 0-2 | Differdange 03 | Gam4 | |||
Sun | 28.Aug.2022 - 17:00 | UT Pétange | 4-1 | Mondorf-les-Bains | Gam4 | |||
Sun | 28.Aug.2022 - 17:00 | UNA Strassen | 0-4 | Swift Hesperange | Gam4 | |||
Sun | 28.Aug.2022 - 17:00 | Progrès Niedercorn | 1-0 | Victoria Rosport | Gam4 | |||
Sun | 28.Aug.2022 - 19:30 | Racing | 2-4 | F91 Dudelange | Gam4 | |||
Sun | 28.Aug.2022 - 19:30 | Mondercange | 3-0 | Fola Esch | Gam4 | |||
Sat | 03.Sep.2022 - 20:00 | Swift Hesperange | 3-3 | UT Pétange | Gam5 | |||
Sun | 04.Sep.2022 - 17:00 | Mondorf-les-Bains | 3-0 | Etzella Ettelbrück | Gam5 | |||
Sun | 04.Sep.2022 - 17:00 | F91 Dudelange | 3-1 | UNA Strassen | Gam5 | |||
Sun | 04.Sep.2022 - 17:00 | Victoria Rosport | 2-2 | Hostert | Gam5 | |||
Sun | 04.Sep.2022 - 17:00 | Differdange 03 | 6-0 | Fola Esch | Gam5 | |||
Sun | 04.Sep.2022 - 17:00 | Wiltz | 1-2 | Progrès Niedercorn | Gam5 | |||
Sun | 04.Sep.2022 - 17:00 | UN Käerjéng | 0-5 | Racing | Gam5 | |||
Sun | 04.Sep.2022 - 17:00 | Jeunesse d'Esch | 1-1 | Mondercange | Gam5 | |||
Sat | 10.Sep.2022 - 19:30 | Racing | 2-2 | Victoria Rosport | Gam6 | |||
Sat | 10.Sep.2022 - 20:00 | Etzella Ettelbrück | 0-4 | Swift Hesperange | Gam6 | |||
Sun | 11.Sep.2022 - 17:00 | Hostert | 2-3 | Wiltz | Gam6 | 1 | ||
Sun | 11.Sep.2022 - 17:00 | UT Pétange | 1-2 | F91 Dudelange | Gam6 | |||
Sun | 11.Sep.2022 - 17:00 | UNA Strassen | 0-2 | UN Käerjéng | Gam6 | |||
Sun | 11.Sep.2022 - 17:00 | Mondercange | 0-0 | Differdange 03 | Gam6 | |||
Sun | 11.Sep.2022 - 18:00 | Fola Esch | 0-1 | Mondorf-les-Bains | Gam6 | |||
Sun | 11.Sep.2022 - 19:30 | Progrès Niedercorn | 2-1 | Jeunesse d'Esch | Gam6 | |||
Sun | 18.Sep.2022 - 17:00 | F91 Dudelange | 4-0 | Etzella Ettelbrück | Gam7 | |||
Sun | 18.Sep.2022 - 17:00 | Wiltz | 1-1 | Racing | Gam7 | |||
Sun | 18.Sep.2022 - 17:00 | Swift Hesperange | 8-1 | Fola Esch | Gam7 | 1 | ||
Sun | 18.Sep.2022 - 17:00 | Victoria Rosport | 0-0 | UNA Strassen | Gam7 | |||
Sun | 18.Sep.2022 - 17:00 | Mondorf-les-Bains | 0-1 | Differdange 03 | Gam7 | |||
Sun | 18.Sep.2022 - 17:00 | Jeunesse d'Esch | 1-2 | Hostert | Gam7 | 1 | ||
Sun | 18.Sep.2022 - 17:00 | UN Käerjéng | 0-1 | UT Pétange | Gam7 | |||
Sun | 18.Sep.2022 - 19:30 | Progrès Niedercorn | 4-0 | Mondercange | Gam7 | |||
Sun | 09.Oct.2022 - 16:00 | Racing | 2-1 | Jeunesse d'Esch | Gam8 | |||
Sun | 09.Oct.2022 - 16:00 | Mondercange | 1-2 | Mondorf-les-Bains | Gam8 | |||
Sun | 09.Oct.2022 - 16:00 | Differdange 03 | 1-2 | Swift Hesperange | Gam8 | |||
Sun | 09.Oct.2022 - 16:00 | Fola Esch | 0-2 | F91 Dudelange | Gam8 | |||
Sun | 09.Oct.2022 - 16:00 | Etzella Ettelbrück | 1-1 | UN Käerjéng | Gam8 | |||
Sun | 09.Oct.2022 - 16:00 | Hostert | 1-0 | Progrès Niedercorn | Gam8 | |||
Sun | 09.Oct.2022 - 16:00 | UNA Strassen | 4-3 | Wiltz | Gam8 | 1 | ||
Sun | 09.Oct.2022 - 16:00 | UT Pétange | 5-1 | Victoria Rosport | Gam8 | |||
Sun | 16.Oct.2022 - 16:00 | Jeunesse d'Esch | 2-0 | UNA Strassen | Gam9 | 1 | ||
Sun | 16.Oct.2022 - 16:00 | F91 Dudelange | 3-1 | Differdange 03 | Gam9 | |||
Sun | 16.Oct.2022 - 16:00 | Hostert | 0-0 | Mondercange | Gam9 | |||
Sun | 16.Oct.2022 - 16:00 | Wiltz | 0-2 | UT Pétange | Gam9 | |||
Sun | 16.Oct.2022 - 16:00 | Progrès Niedercorn | 0-0 | Racing | Gam9 | |||
Sun | 16.Oct.2022 - 16:00 | UN Käerjéng | 3-2 | Fola Esch | Gam9 | |||
Sun | 16.Oct.2022 - 16:00 | Victoria Rosport | 3-1 | Etzella Ettelbrück | Gam9 | |||
Sun | 16.Oct.2022 - 17:00 | Swift Hesperange | 4-2 | Mondorf-les-Bains | Gam9 | |||
Sun | 23.Oct.2022 - 16:00 | Fola Esch | 4-1 | Victoria Rosport | Gam10 | |||
Sun | 23.Oct.2022 - 16:00 | UT Pétange | 0-0 | Jeunesse d'Esch | Gam10 | |||
Sun | 23.Oct.2022 - 16:00 | Etzella Ettelbrück | 1-2 | Wiltz | Gam10 | |||
Sun | 23.Oct.2022 - 16:00 | Racing | 2-1 | Hostert | Gam10 | |||
Sun | 23.Oct.2022 - 16:00 | Differdange 03 | 2-2 | UN Käerjéng | Gam10 | |||
Sun | 23.Oct.2022 - 16:00 | UNA Strassen | 0-1 | Progrès Niedercorn | Gam10 | |||
Sun | 23.Oct.2022 - 17:00 | Mondorf-les-Bains | 0-7 | F91 Dudelange | Gam10 | |||
Sun | 23.Oct.2022 - 17:00 | Mondercange | 1-2 | Swift Hesperange | Gam10 | |||
Sun | 06.Nov.2022 - 17:00 | Racing | 2-2 | Mondercange | Gam11 | |||
Sun | 06.Nov.2022 - 17:00 | Victoria Rosport | 2-3 | Differdange 03 | Gam11 | |||
Sun | 06.Nov.2022 - 17:00 | Jeunesse d'Esch | 6-0 | Etzella Ettelbrück | Gam11 | |||
Sun | 06.Nov.2022 - 17:00 | Wiltz | 5-1 | Fola Esch | Gam11 | |||
Sun | 06.Nov.2022 - 17:00 | Hostert | 1-0 | UNA Strassen | Gam11 | 1 | ||
Sun | 06.Nov.2022 - 17:30 | Progrès Niedercorn | 2-3 | UT Pétange | Gam11 | |||
Sun | 06.Nov.2022 - 18:00 | UN Käerjéng | 0-2 | Mondorf-les-Bains | Gam11 | 1 | ||
Sun | 06.Nov.2022 - 20:00 | F91 Dudelange | 0-4 | Swift Hesperange | Gam11 | 1 | ||
Sun | 13.Nov.2022 - 17:00 | Mondorf-les-Bains | 1-6 | Victoria Rosport | Gam12 | |||
Sun | 13.Nov.2022 - 17:00 | UNA Strassen | 1-4 | Racing | Gam12 | |||
Sun | 13.Nov.2022 - 17:00 | UT Pétange | 4-1 | Hostert | Gam12 | |||
Sun | 13.Nov.2022 - 17:00 | Etzella Ettelbrück | 0-1 | Progrès Niedercorn | Gam12 | |||
Sun | 13.Nov.2022 - 17:00 | Fola Esch | 1-3 | Jeunesse d'Esch | Gam12 | |||
Sun | 13.Nov.2022 - 17:00 | Differdange 03 | 2-1 | Wiltz | Gam12 | 2 | ||
Sun | 13.Nov.2022 - 18:00 | Swift Hesperange | 4-2 | UN Käerjéng | Gam12 | |||
Sun | 13.Nov.2022 - 18:00 | Mondercange | 2-3 | F91 Dudelange | Gam12 | |||
Sat | 26.Nov.2022 - 18:00 | Jeunesse d'Esch | 1-0 | Differdange 03 | Gam13 | |||
Sun | 27.Nov.2022 - 17:00 | Progrès Niedercorn | 3-2 | Fola Esch | Gam13 | |||
Sun | 27.Nov.2022 - 17:00 | UNA Strassen | 2-0 | Mondercange | Gam13 | |||
Sun | 27.Nov.2022 - 17:00 | Racing | 0-2 | UT Pétange | Gam13 | |||
Sun | 27.Nov.2022 - 17:00 | Victoria Rosport | 0-0 | Swift Hesperange | Gam13 | |||
Sun | 27.Nov.2022 - 17:30 | Wiltz | 4-4 | Mondorf-les-Bains | Gam13 | |||
Sun | 27.Nov.2022 - 18:00 | Hostert | 0-3 | Etzella Ettelbrück | Gam13 | |||
Sun | 27.Nov.2022 - 18:00 | UN Käerjéng | 2-4 | F91 Dudelange | Gam13 | |||
Sat | 03.Dec.2022 - 18:00 | Etzella Ettelbrück | 0-1 | Racing | Gam14 | |||
Sat | 03.Dec.2022 - 20:00 | Mondercange | 1-1 | UN Käerjéng | Gam14 | |||
Sun | 04.Dec.2022 - 16:30 | F91 Dudelange | 2-0 | Victoria Rosport | Gam14 | |||
Sun | 04.Dec.2022 - 17:00 | Differdange 03 | 2-3 | Progrès Niedercorn | Gam14 | |||
Sun | 04.Dec.2022 - 17:00 | UT Pétange | 0-1 | UNA Strassen | Gam14 | |||
Sun | 04.Dec.2022 - 17:00 | Fola Esch | 0-1 | Hostert | Gam14 | |||
Sun | 04.Dec.2022 - 18:00 | Swift Hesperange | 4-2 | Wiltz | Gam14 | |||
Sun | 04.Dec.2022 - 18:00 | Mondorf-les-Bains | 3-1 | Jeunesse d'Esch | Gam14 | |||
Sat | 10.Dec.2022 - 17:00 | Hostert | 0-5 | Differdange 03 | Gam15 | 1 | ||
Sat | 10.Dec.2022 - 17:30 | UT Pétange | 5-2 | Mondercange | Gam15 | |||
Sat | 10.Dec.2022 - 18:00 | Swift Hesperange | 2-0 | Jeunesse d'Esch | Gam15 | 1 | ||
Sat | 10.Dec.2022 - 19:00 | Victoria Rosport | 3-0 | UN Käerjéng | Gam15 | |||
Sun | 11.Dec.2022 - 17:00 | Racing | 4-2 | Fola Esch | Gam15 | |||
Sun | 11.Dec.2022 - 17:00 | UNA Strassen | 4-1 | Etzella Ettelbrück | Gam15 | |||
Sun | 11.Dec.2022 - 17:00 | Wiltz | 0-3 | F91 Dudelange | Gam15 | |||
Sun | 11.Dec.2022 - 18:00 | Progrès Niedercorn | 4-2 | Mondorf-les-Bains | Gam15 | |||
Sun | 12.Feb.2023 - 16:30 | F91 Dudelange | 1-4 | Progrès Niedercorn | Gam16 | 2 | ||
Sun | 12.Feb.2023 - 18:00 | Swift Hesperange | 5-1 | Hostert | Gam16 | 1 | ||
Sun | 12.Feb.2023 - 18:00 | Differdange 03 | 0-1 | UNA Strassen | Gam16 | |||
Sun | 12.Feb.2023 - 18:00 | UN Käerjéng | 1-4 | Jeunesse d'Esch | Gam16 | |||
Sun | 12.Feb.2023 - 18:00 | Fola Esch | 1-2 | UT Pétange | Gam16 | |||
Sun | 12.Feb.2023 - 18:00 | Mondorf-les-Bains | 0-1 | Racing | Gam16 | |||
Sun | 12.Feb.2023 - 18:00 | Victoria Rosport | 0-0 | Wiltz | Gam16 | 2 | ||
Sun | 12.Feb.2023 - 18:00 | Etzella Ettelbrück | 1-2 | Mondercange | Gam16 | |||
Sat | 18.Feb.2023 - 20:00 | Mondercange | 0-3 | Wiltz | Gam17 | 3 | ||
Sun | 19.Feb.2023 - 17:00 | Progrès Niedercorn | 1-0 | UN Käerjéng | Gam17 | 1 | ||
Sun | 19.Feb.2023 - 18:00 | Hostert | 0-4 | F91 Dudelange | Gam17 | |||
Sun | 19.Feb.2023 - 18:00 | Racing | 1-3 | Swift Hesperange | Gam17 | |||
Sun | 19.Feb.2023 - 18:00 | Etzella Ettelbrück | 0-4 | Fola Esch | Gam17 | |||
Sun | 19.Feb.2023 - 18:00 | Jeunesse d'Esch | 2-0 | Victoria Rosport | Gam17 | |||
Sun | 19.Feb.2023 - 18:00 | UT Pétange | 4-2 | Differdange 03 | Gam17 | |||
Sun | 19.Feb.2023 - 18:00 | UNA Strassen | 0-1 | Mondorf-les-Bains | Gam17 | |||
Sun | 26.Feb.2023 - 17:00 | F91 Dudelange | 0-1 | Racing | Gam18 | |||
Sun | 26.Feb.2023 - 18:00 | Victoria Rosport | 2-3 | Progrès Niedercorn | Gam18 | 1 | ||
Sun | 26.Feb.2023 - 18:00 | Wiltz | 3-2 | Jeunesse d'Esch | Gam18 | |||
Sun | 26.Feb.2023 - 18:00 | Fola Esch | 2-0 | Mondercange | Gam18 | 1 | ||
Sun | 26.Feb.2023 - 18:00 | UN Käerjéng | 0-0 | Hostert | Gam18 | |||
Sun | 26.Feb.2023 - 18:00 | Swift Hesperange | 3-0 | UNA Strassen | Gam18 | |||
Sun | 26.Feb.2023 - 18:00 | Mondorf-les-Bains | 2-0 | UT Pétange | Gam18 | |||
Sun | 26.Feb.2023 - 18:00 | Differdange 03 | 6-0 | Etzella Ettelbrück | Gam18 | |||
Sat | 04.Mar.2023 - 20:00 | Fola Esch | 3-2 | Differdange 03 | Gam19 | 3 | ||
Sat | 04.Mar.2023 - 20:00 | Mondercange | 1-2 | Jeunesse d'Esch | Gam19 | 2 | ||
Sun | 05.Mar.2023 - 18:00 | Hostert | 1-3 | Victoria Rosport | Gam19 | 1 | ||
Sun | 05.Mar.2023 - 18:00 | UNA Strassen | 1-2 | F91 Dudelange | Gam19 | |||
Sun | 05.Mar.2023 - 18:00 | Racing | 1-1 | UN Käerjéng | Gam19 | |||
Sun | 05.Mar.2023 - 18:00 | Progrès Niedercorn | 3-0 | Wiltz | Gam19 | 1 | ||
Sun | 05.Mar.2023 - 18:00 | Etzella Ettelbrück | 0-3 | Mondorf-les-Bains | Gam19 | 1 | ||
Sun | 05.Mar.2023 - 18:00 | UT Pétange | 2-1 | Swift Hesperange | Gam19 | |||
Sat | 11.Mar.2023 - 17:00 | F91 Dudelange | 0-1 | UT Pétange | Gam20 | |||
Sun | 12.Mar.2023 - 18:00 | Swift Hesperange | 2-2 | Etzella Ettelbrück | Gam20 | 1 | ||
Sun | 12.Mar.2023 - 18:00 | UN Käerjéng | 1-2 | UNA Strassen | Gam20 | 2 | ||
Sun | 12.Mar.2023 - 18:00 | Jeunesse d'Esch | 0-1 | Progrès Niedercorn | Gam20 | 2 | ||
Sun | 12.Mar.2023 - 18:00 | Differdange 03 | 2-0 | Mondercange | Gam20 | 2 | ||
Sun | 12.Mar.2023 - 18:00 | Wiltz | 2-2 | Hostert | Gam20 | 2 | ||
Sun | 12.Mar.2023 - 18:00 | Victoria Rosport | 4-2 | Racing | Gam20 | |||
Sun | 12.Mar.2023 - 18:00 | Mondorf-les-Bains | 5-0 | Fola Esch | Gam20 | 2 | ||
Fri | 17.Mar.2023 - 22:00 | UT Pétange | 4-1 | UN Käerjéng | Gam21 | |||
Sun | 19.Mar.2023 - 18:00 | UNA Strassen | 2-2 | Victoria Rosport | Gam21 | |||
Sun | 19.Mar.2023 - 18:00 | Hostert | 0-1 | Jeunesse d'Esch | Gam21 | |||
Sun | 19.Mar.2023 - 18:00 | Racing | 0-1 | Wiltz | Gam21 | |||
Sun | 19.Mar.2023 - 18:00 | Etzella Ettelbrück | 2-5 | F91 Dudelange | Gam21 | |||
Sun | 19.Mar.2023 - 18:00 | Mondercange | 3-3 | Progrès Niedercorn | Gam21 | |||
Sun | 19.Mar.2023 - 18:00 | Fola Esch | 0-1 | Swift Hesperange | Gam21 | 1 | ||
Sun | 19.Mar.2023 - 18:00 | Differdange 03 | 2-1 | Mondorf-les-Bains | Gam21 | |||
Wed | 29.Mar.2023 - 21:00 | Victoria Rosport | 0-2 | UT Pétange | Gam22 | 6 | ||
Wed | 29.Mar.2023 - 21:00 | Swift Hesperange | 4-0 | Differdange 03 | Gam22 | 12 | ||
Wed | 29.Mar.2023 - 21:00 | F91 Dudelange | 2-1 | Fola Esch | Gam22 | |||
Wed | 29.Mar.2023 - 21:00 | Mondorf-les-Bains | 4-1 | Mondercange | Gam22 | |||
Wed | 29.Mar.2023 - 21:00 | Jeunesse d'Esch | 1-1 | Racing | Gam22 | 5 | ||
Wed | 29.Mar.2023 - 21:00 | Wiltz | 2-1 | UNA Strassen | Gam22 | |||
Wed | 29.Mar.2023 - 21:00 | Progrès Niedercorn | 6-0 | Hostert | Gam22 | 6 | ||
Sun | 02.Apr.2023 - 17:00 | Mondorf-les-Bains | 0-4 | Swift Hesperange | Gam23 | |||
Sun | 02.Apr.2023 - 17:00 | Fola Esch | 3-2 | UN Käerjéng | Gam23 | 2 | ||
Sun | 02.Apr.2023 - 17:00 | UNA Strassen | 2-1 | Jeunesse d'Esch | Gam23 | |||
Sun | 02.Apr.2023 - 17:00 | Mondercange | 1-0 | Hostert | Gam23 | |||
Sun | 02.Apr.2023 - 17:00 | UT Pétange | 2-1 | Wiltz | Gam23 | |||
Sun | 02.Apr.2023 - 17:00 | Differdange 03 | 0-4 | F91 Dudelange | Gam23 | 2 | ||
Sun | 02.Apr.2023 - 17:00 | Racing | 1-2 | Progrès Niedercorn | Gam23 | |||
Sun | 02.Apr.2023 - 17:00 | Etzella Ettelbrück | 1-5 | Victoria Rosport | Gam23 | |||
Wed | 05.Apr.2023 - 21:00 | UN Käerjéng | 0-3 | Etzella Ettelbrück | Gam22 | |||
Sat | 08.Apr.2023 - 17:00 | F91 Dudelange | 4-0 | Mondorf-les-Bains | Gam24 | |||
Sat | 08.Apr.2023 - 17:00 | Jeunesse d'Esch | 2-2 | UT Pétange | Gam24 | |||
Sat | 08.Apr.2023 - 19:00 | Hostert | 1-1 | Racing | Gam24 | |||
Sat | 08.Apr.2023 - 19:00 | Progrès Niedercorn | 2-1 | UNA Strassen | Gam24 | 1 | ||
Sat | 08.Apr.2023 - 19:00 | UN Käerjéng | 0-8 | Differdange 03 | Gam24 | 2 | ||
Sat | 08.Apr.2023 - 19:00 | Victoria Rosport | 3-0 | Fola Esch | Gam24 | |||
Sat | 08.Apr.2023 - 19:00 | Wiltz | 3-0 | Etzella Ettelbrück | Gam24 | |||
Sat | 08.Apr.2023 - 19:00 | Swift Hesperange | 2-1 | Mondercange | Gam24 | |||
Sun | 16.Apr.2023 - 17:00 | Fola Esch | 1-2 | Wiltz | Gam25 | |||
Sun | 16.Apr.2023 - 17:00 | Mondorf-les-Bains | 1-1 | UN Käerjéng | Gam25 | |||
Sun | 16.Apr.2023 - 17:00 | Differdange 03 | 4-0 | Victoria Rosport | Gam25 | |||
Sun | 16.Apr.2023 - 17:00 | UT Pétange | 0-2 | Progrès Niedercorn | Gam25 | |||
Sun | 16.Apr.2023 - 17:00 | UNA Strassen | 2-0 | Hostert | Gam25 | |||
Sun | 16.Apr.2023 - 17:00 | Etzella Ettelbrück | 3-0 | Jeunesse d'Esch | Gam25 | |||
Sun | 16.Apr.2023 - 17:00 | Swift Hesperange | 4-3 | F91 Dudelange | Gam25 | |||
Sun | 16.Apr.2023 - 17:00 | Mondercange | 0-1 | Racing | Gam25 |
Football Competitions
National Club Competitions |
NGA ZAF GHA AGO DZA ARE TUN QAT SAU MOZ STP GBR ESP AFR ALB ARG ARM AUS AUT AZE BEL BGR BIH BLR BOL BRA CAN CHE CHL CHN COL CRI CYP CZE DEU DNK ECU EGY EST FIN FRA GBR GRC GTM HKG HND HRV HUN IDN IND IRL IRL IRN IRQ ISL ISR ITA JAM JPN KAZ KOR LTU LUX LVA MDA MEX MLT MYS NLD NOR NZL PAN PER POL PRT PRY ROU RUS SGP SLV SRB SVK SVN SWE THA TUR UKR URY USA VEN VNM WAL EUR WOR WOR EUR |
International Club Competitions |
AFR AFR AFR AFR AFR EUR EUR EUR WOR WOR WOR WOR SOU WOR N/C EUR EUR SOU N/C ASI ASI ASI ASI N/C OCE WOR SOU SOU WOR WOR WOR ASI N/C ASI WOR ASI OCE EUR WOR EUR ASI ASI WOR ASI ASI EUR WOR EUR WOR SOU EUR WOR EUR WOR WOR WOR WOR WOR WOR N/C EUR EUR EUR |
National Teams |
EUR EUR ASI AFR N/C SOU OCE EUR N/C N/C N/C N/C WOR N/C SOU OCE EUR SOU EUR EUR WOR EUR |
National Division - 2022/2023
- 100% 240 / 240 Games
- Home team wins 42.08%
- Draws 18.33%
- Away team wins 39.58%
- Over 1.5 81.67%
- Over 2.5 64.17%
- Over 3.5 43.75%
- Goals 802
- Goals /match 3.34
- Goals /match home 1.75
- Goals /match away 1.6
- Both teams score 53.75%
- Goals after 80' 18.2%
No tv schedule yet for US
(change)