Competition
Division Profesional 2020
Paraguay
Games
Apertura | |||||||||
Sat | 18.Jan.2020 - 00:00 | Club Guaraní | 0-0 | Sportivo San Lorenzo | Gam1 | 22 | |||
Sat | 18.Jan.2020 - 02:15 | River Plate | 3-0 | Sol de América | Gam1 | ||||
Sun | 19.Jan.2020 - 00:00 | Nacional | 3-0 | Guaireña | Gam1 | ||||
Sun | 19.Jan.2020 - 02:15 | Cerro Porteño | 2-1 | Sportivo Luqueño | Gam1 | 27 | |||
Mon | 20.Jan.2020 - 00:00 | 12 de Octubre | 0-3 | Libertad | Gam1 | ||||
Mon | 20.Jan.2020 - 02:15 | Olimpia | 2-1 | General Díaz | Gam1 | 26 | |||
Sat | 25.Jan.2020 - 00:00 | General Díaz | 0-2 | Nacional | Gam2 | 8 | |||
Sat | 25.Jan.2020 - 02:15 | Sportivo San Lorenzo | 1-0 | 12 de Octubre | Gam2 | ||||
Sun | 26.Jan.2020 - 00:00 | Guaireña | 2-0 | River Plate | Gam2 | ||||
Sun | 26.Jan.2020 - 02:15 | Libertad | 1-1 | Olimpia | Gam2 | 10 | |||
Mon | 27.Jan.2020 - 00:00 | Sol de América | 1-0 | Sportivo Luqueño | Gam2 | ||||
Mon | 27.Jan.2020 - 02:15 | Club Guaraní | 1-0 | Cerro Porteño | Gam2 | 11 | |||
Sat | 01.Feb.2020 - 00:00 | Sportivo Luqueño | 1-1 | Guaireña | Gam3 | ||||
Sat | 01.Feb.2020 - 02:15 | Cerro Porteño | 4-1 | Sol de América | Gam3 | ||||
Sun | 02.Feb.2020 - 00:00 | 12 de Octubre | 1-3 | Club Guaraní | Gam3 | ||||
Sun | 02.Feb.2020 - 02:15 | Olimpia | 4-2 | Sportivo San Lorenzo | Gam3 | 11 | |||
Mon | 03.Feb.2020 - 00:00 | River Plate | 3-2 | General Díaz | Gam3 | ||||
Mon | 03.Feb.2020 - 02:15 | Nacional | 1-2 | Libertad | Gam3 | 29 | |||
Sat | 08.Feb.2020 - 00:00 | Guaireña | 2-0 | Sol de América | Gam4 | ||||
Sat | 08.Feb.2020 - 02:15 | Libertad | 2-1 | River Plate | Gam4 | ||||
Sun | 09.Feb.2020 - 00:00 | Sportivo San Lorenzo | 1-1 | Nacional | Gam4 | 6 | |||
Sun | 09.Feb.2020 - 02:15 | Club Guaraní | 0-3 | Olimpia | Gam4 | 10 | |||
Mon | 10.Feb.2020 - 01:00 | 12 de Octubre | 1-4 | Cerro Porteño | Gam4 | ||||
Tue | 11.Feb.2020 - 00:30 | General Díaz | 1-3 | Sportivo Luqueño | Gam4 | 26 | |||
Sat | 15.Feb.2020 - 02:00 | Sportivo Luqueño | 1-2 | Libertad | Gam5 | 19 | |||
Sun | 16.Feb.2020 - 01:15 | Cerro Porteño | 2-2 | Guaireña | Gam5 | ||||
Sun | 16.Feb.2020 - 03:30 | Nacional | 1-2 | Club Guaraní | Gam5 | 11 | |||
Mon | 17.Feb.2020 - 00:00 | Sol de América | 3-1 | General Díaz | Gam5 | ||||
Mon | 17.Feb.2020 - 02:15 | Olimpia | 4-0 | 12 de Octubre | Gam5 | ||||
Tue | 18.Feb.2020 - 00:30 | River Plate | 4-2 | Sportivo San Lorenzo | Gam5 | ||||
Sat | 22.Feb.2020 - 00:00 | 12 de Octubre | 0-2 | Nacional | Gam6 | ||||
Sat | 22.Feb.2020 - 02:15 | Libertad | 2-1 | Sol de América | Gam6 | ||||
Sun | 23.Feb.2020 - 23:45 | Olimpia | 1-1 | Cerro Porteño | Gam6 | 4 | |||
Tue | 25.Feb.2020 - 00:00 | General Díaz | 1-1 | Guaireña | Gam6 | ||||
Tue | 25.Feb.2020 - 02:15 | Sportivo San Lorenzo | 0-0 | Sportivo Luqueño | Gam6 | 18 | |||
Sat | 29.Feb.2020 - 02:00 | Guaireña | 3-2 | Libertad | Gam7 | ||||
Sun | 01.Mar.2020 - 00:00 | River Plate | 0-2 | 12 de Octubre | Gam7 | ||||
Sun | 01.Mar.2020 - 02:15 | Nacional | 1-0 | Olimpia | Gam7 | 1 | |||
Mon | 02.Mar.2020 - 00:00 | Cerro Porteño | 0-1 | General Díaz | Gam7 | 17 | |||
Mon | 02.Mar.2020 - 02:15 | Sportivo Luqueño | 0-3 | Club Guaraní | Gam7 | 12 | |||
Tue | 03.Mar.2020 - 01:30 | Sol de América | 2-1 | Sportivo San Lorenzo | Gam7 | ||||
Sat | 07.Mar.2020 - 00:00 | 12 de Octubre | 3-2 | Sportivo Luqueño | Gam8 | ||||
Sat | 07.Mar.2020 - 02:15 | Nacional | 0-0 | Cerro Porteño | Gam8 | 39 | |||
Sun | 08.Mar.2020 - 00:30 | Libertad | 5-1 | General Díaz | Gam8 | 26 | |||
Sun | 08.Mar.2020 - 02:45 | Club Guaraní | 1-1 | Sol de América | Gam8 | ||||
Mon | 09.Mar.2020 - 00:00 | Sportivo San Lorenzo | 1-1 | Guaireña | Gam8 | ||||
Mon | 09.Mar.2020 - 02:15 | Olimpia | 1-1 | River Plate | Gam8 | ||||
Tue | 21.Jul.2020 - 23:00 | River Plate | 1-1 | Nacional | Gam9 | ||||
Wed | 22.Jul.2020 - 01:30 | Cerro Porteño | 2-1 | Libertad | Gam9 | 91 | |||
Wed | 22.Jul.2020 - 23:00 | General Díaz | 2-1 | Sportivo San Lorenzo | Gam9 | 20 | |||
Thu | 23.Jul.2020 - 01:30 | Sportivo Luqueño | 2-2 | Olimpia | Gam9 | 9 | |||
Fri | 24.Jul.2020 - 01:00 | Guaireña | 1-1 | Club Guaraní | Gam9 | ||||
Sat | 25.Jul.2020 - 23:00 | Sportivo San Lorenzo | 1-2 | Libertad | Gam10 | 7 | |||
Sun | 26.Jul.2020 - 01:30 | River Plate | 0-2 | Cerro Porteño | Gam10 | ||||
Sun | 26.Jul.2020 - 23:00 | Nacional | 1-2 | Sportivo Luqueño | Gam10 | 18 | |||
Mon | 27.Jul.2020 - 01:30 | Olimpia | 4-0 | Sol de América | Gam10 | ||||
Mon | 27.Jul.2020 - 23:00 | 12 de Octubre | 0-2 | Guaireña | Gam10 | ||||
Tue | 28.Jul.2020 - 01:30 | Club Guaraní | 0-0 | General Díaz | Gam10 | 42 | |||
Fri | 31.Jul.2020 - 23:00 | Sportivo Luqueño | 0-1 | River Plate | Gam11 | ||||
Sat | 01.Aug.2020 - 01:30 | General Díaz | 1-1 | 12 de Octubre | Gam11 | ||||
Sat | 01.Aug.2020 - 23:00 | Sol de América | 1-1 | Nacional | Gam11 | ||||
Sun | 02.Aug.2020 - 01:30 | Libertad | 1-3 | Club Guaraní | Gam11 | 74 | |||
Sun | 02.Aug.2020 - 23:00 | Cerro Porteño | 4-1 | Sportivo San Lorenzo | Gam11 | 50 | |||
Mon | 03.Aug.2020 - 01:30 | Guaireña | 0-1 | Olimpia | Gam11 | ||||
Wed | 05.Aug.2020 - 23:00 | Sol de América | 0-1 | 12 de Octubre | Gam9 | ||||
Thu | 06.Aug.2020 - 01:30 | Club Guaraní | 3-0 | River Plate | Gam6 | ||||
Fri | 07.Aug.2020 - 23:00 | Guaireña | 0-0 | Nacional | Gam12 | ||||
Sat | 08.Aug.2020 - 01:30 | Sportivo Luqueño | 0-1 | Cerro Porteño | Gam12 | 80 | |||
Sat | 08.Aug.2020 - 23:00 | General Díaz | 1-3 | Olimpia | Gam12 | 5 | |||
Sun | 09.Aug.2020 - 01:30 | Libertad | 1-1 | 12 de Octubre | Gam12 | ||||
Sun | 09.Aug.2020 - 23:00 | Sol de América | 0-0 | River Plate | Gam12 | ||||
Mon | 10.Aug.2020 - 01:30 | Sportivo San Lorenzo | 1-1 | Club Guaraní | Gam12 | 67 | |||
Wed | 12.Aug.2020 - 01:00 | Nacional | 3-0 | General Díaz | Gam13 | 33 | |||
Wed | 12.Aug.2020 - 23:00 | River Plate | 2-1 | Guaireña | Gam13 | ||||
Thu | 13.Aug.2020 - 16:30 | 12 de Octubre | 1-0 | Sportivo San Lorenzo | Gam13 | ||||
Thu | 13.Aug.2020 - 23:00 | Cerro Porteño | 1-0 | Club Guaraní | Gam13 | 48 | |||
Fri | 14.Aug.2020 - 01:30 | Olimpia | 2-1 | Libertad | Gam13 | 35 | |||
Sat | 15.Aug.2020 - 01:00 | Sportivo Luqueño | 2-2 | Sol de América | Gam13 | ||||
Sun | 16.Aug.2020 - 23:00 | General Díaz | 2-1 | River Plate | Gam14 | 4 | |||
Mon | 17.Aug.2020 - 01:30 | Club Guaraní | 2-2 | 12 de Octubre | Gam14 | 27 | |||
Mon | 17.Aug.2020 - 23:00 | Sportivo San Lorenzo | 2-2 | Olimpia | Gam14 | 15 | |||
Tue | 18.Aug.2020 - 01:30 | Libertad | 2-0 | Nacional | Gam14 | 88 | |||
Tue | 18.Aug.2020 - 23:00 | Guaireña | 0-1 | Sportivo Luqueño | Gam14 | ||||
Wed | 19.Aug.2020 - 01:30 | Sol de América | 0-1 | Cerro Porteño | Gam14 | ||||
Fri | 21.Aug.2020 - 22:00 | Nacional | 2-0 | Sportivo San Lorenzo | Gam15 | 36 | |||
Sat | 22.Aug.2020 - 00:15 | Olimpia | 1-2 | Club Guaraní | Gam15 | 20 | |||
Sat | 22.Aug.2020 - 23:30 | Cerro Porteño | 1-0 | 12 de Octubre | Gam15 | ||||
Sun | 23.Aug.2020 - 02:00 | River Plate | 1-2 | Libertad | Gam15 | ||||
Sun | 23.Aug.2020 - 23:30 | Sportivo Luqueño | 4-1 | General Díaz | Gam15 | 16 | |||
Mon | 24.Aug.2020 - 02:00 | Sol de América | 2-1 | Guaireña | Gam15 | ||||
Tue | 25.Aug.2020 - 23:30 | Club Guaraní | 1-0 | Nacional | Gam16 | 47 | |||
Wed | 26.Aug.2020 - 02:00 | Sportivo San Lorenzo | 0-0 | River Plate | Gam16 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 00:00 | Guaireña | 1-2 | Cerro Porteño | Gam16 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 02:30 | 12 de Octubre | 0-3 | Olimpia | Gam16 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 23:30 | General Díaz | 1-1 | Sol de América | Gam16 | ||||
Fri | 28.Aug.2020 - 02:00 | Libertad | 0-0 | Sportivo Luqueño | Gam16 | 83 | |||
Sat | 29.Aug.2020 - 23:30 | River Plate | 1-0 | Club Guaraní | Gam17 | ||||
Sun | 30.Aug.2020 - 02:00 | Nacional | 0-0 | 12 de Octubre | Gam17 | ||||
Mon | 31.Aug.2020 - 00:30 | Cerro Porteño | 2-0 | Olimpia | Gam17 | 8 | |||
Mon | 31.Aug.2020 - 23:30 | Sportivo Luqueño | 0-0 | Sportivo San Lorenzo | Gam17 | 81 | |||
Tue | 01.Sep.2020 - 02:00 | Sol de América | 1-3 | Libertad | Gam17 | ||||
Wed | 02.Sep.2020 - 00:00 | Guaireña | 2-1 | General Díaz | Gam17 | ||||
Sat | 05.Sep.2020 - 00:00 | 12 de Octubre | 0-1 | River Plate | Gam18 | ||||
Sat | 05.Sep.2020 - 02:30 | Club Guaraní | 3-0 | Sportivo Luqueño | Gam18 | ||||
Sun | 06.Sep.2020 - 00:30 | Libertad | 5-2 | Guaireña | Gam18 | ||||
Sun | 06.Sep.2020 - 03:00 | Olimpia | 4-0 | Nacional | Gam18 | ||||
Mon | 07.Sep.2020 - 00:00 | Sportivo San Lorenzo | 1-1 | Sol de América | Gam18 | ||||
Mon | 07.Sep.2020 - 02:30 | General Díaz | 1-3 | Cerro Porteño | Gam18 | ||||
Sat | 12.Sep.2020 - 00:00 | Sportivo Luqueño | 2-1 | 12 de Octubre | Gam19 | ||||
Sat | 12.Sep.2020 - 02:30 | River Plate | 0-4 | Olimpia | Gam19 | ||||
Sun | 13.Sep.2020 - 00:30 | Sol de América | 1-2 | Club Guaraní | Gam19 | ||||
Sun | 13.Sep.2020 - 03:00 | General Díaz | 0-2 | Libertad | Gam19 | 33 | |||
Mon | 14.Sep.2020 - 00:00 | Guaireña | 4-0 | Sportivo San Lorenzo | Gam19 | ||||
Wed | 16.Sep.2020 - 01:30 | Cerro Porteño | 1-0 | Nacional | Gam19 | 21 | |||
Sat | 19.Sep.2020 - 02:00 | 12 de Octubre | 3-1 | Sol de América | Gam20 | ||||
Sun | 20.Sep.2020 - 00:00 | Sportivo San Lorenzo | 2-1 | General Díaz | Gam20 | 11 | |||
Sun | 20.Sep.2020 - 02:30 | Olimpia | 7-0 | Sportivo Luqueño | Gam20 | 4 | |||
Mon | 21.Sep.2020 - 00:00 | Club Guaraní | 0-0 | Guaireña | Gam20 | ||||
Mon | 21.Sep.2020 - 02:30 | Libertad | 0-0 | Cerro Porteño | Gam20 | 18 | |||
Tue | 22.Sep.2020 - 02:00 | Nacional | 1-2 | River Plate | Gam20 | ||||
Sat | 26.Sep.2020 - 01:00 | Guaireña | 3-3 | 12 de Octubre | Gam21 | ||||
Sun | 27.Sep.2020 - 02:30 | Cerro Porteño | 3-1 | River Plate | Gam21 | ||||
Sun | 27.Sep.2020 - 02:30 | Sol de América | 2-4 | Olimpia | Gam21 | ||||
Sun | 27.Sep.2020 - 02:30 | Libertad | 3-0 | Sportivo San Lorenzo | Gam21 | 3 | |||
Mon | 28.Sep.2020 - 00:00 | Sportivo Luqueño | 1-0 | Nacional | Gam21 | 19 | |||
Mon | 28.Sep.2020 - 02:30 | General Díaz | 0-1 | Club Guaraní | Gam21 | 8 | |||
Sat | 03.Oct.2020 - 00:00 | Nacional | 2-2 | Sol de América | Gam22 | ||||
Sat | 03.Oct.2020 - 02:30 | Sportivo San Lorenzo | 1-1 | Cerro Porteño | Gam22 | 28 | |||
Sun | 04.Oct.2020 - 00:00 | River Plate | 0-0 | Sportivo Luqueño | Gam22 | ||||
Sun | 04.Oct.2020 - 02:30 | 12 de Octubre | 3-3 | General Díaz | Gam22 | ||||
Sun | 04.Oct.2020 - 23:30 | Olimpia | 1-1 | Guaireña | Gam22 | ||||
Mon | 05.Oct.2020 - 01:45 | Club Guaraní | 1-1 | Libertad | Gam22 | 23 | |||
Clausura | |||||||||
Sat | 17.Oct.2020 - 00:00 | General Díaz | 0-1 | Sportivo San Lorenzo | Gam1 | 32 | |||
Sat | 17.Oct.2020 - 02:15 | Olimpia | 1-1 | Nacional | Gam1 | 5 | |||
Sun | 18.Oct.2020 - 00:00 | Sol de América | 1-0 | Club Guaraní | Gam1 | ||||
Sun | 18.Oct.2020 - 02:15 | Guaireña | 0-3 | Libertad | Gam1 | ||||
Mon | 19.Oct.2020 - 00:00 | River Plate | 1-2 | 12 de Octubre | Gam1 | ||||
Mon | 19.Oct.2020 - 02:15 | Cerro Porteño | 2-0 | Sportivo Luqueño | Gam1 | 15 | |||
Sat | 24.Oct.2020 - 01:30 | 12 de Octubre | 2-1 | General Díaz | Gam2 | ||||
Sun | 25.Oct.2020 - 00:00 | Sportivo Luqueño | 2-0 | River Plate | Gam2 | ||||
Sun | 25.Oct.2020 - 02:15 | Guaireña | 2-1 | Olimpia | Gam2 | ||||
Mon | 26.Oct.2020 - 00:00 | Sportivo San Lorenzo | 1-1 | Nacional | Gam2 | 3 | |||
Mon | 26.Oct.2020 - 02:15 | Libertad | 0-2 | Sol de América | Gam2 | ||||
Tue | 27.Oct.2020 - 01:30 | Club Guaraní | 1-1 | Cerro Porteño | Gam2 | 33 | |||
Sat | 31.Oct.2020 - 02:00 | Nacional | 1-1 | 12 de Octubre | Gam3 | ||||
Sun | 01.Nov.2020 - 00:15 | General Díaz | 0-1 | Sportivo Luqueño | Gam3 | 8 | |||
Sun | 01.Nov.2020 - 02:30 | Cerro Porteño | 1-0 | Libertad | Gam3 | 15 | |||
Mon | 02.Nov.2020 - 00:15 | River Plate | 1-0 | Club Guaraní | Gam3 | ||||
Mon | 02.Nov.2020 - 02:30 | Olimpia | 3-1 | Sportivo San Lorenzo | Gam3 | 9 | |||
Tue | 03.Nov.2020 - 01:30 | Sol de América | 1-1 | Guaireña | Gam3 | ||||
Sat | 07.Nov.2020 - 00:15 | 12 de Octubre | 0-1 | Sportivo San Lorenzo | Gam4 | ||||
Sat | 07.Nov.2020 - 02:30 | Club Guaraní | 2-0 | General Díaz | Gam4 | 20 | |||
Sun | 08.Nov.2020 - 00:15 | Guaireña | 1-1 | Cerro Porteño | Gam4 | ||||
Sun | 08.Nov.2020 - 02:30 | Libertad | 3-1 | River Plate | Gam4 | ||||
Mon | 09.Nov.2020 - 01:00 | Sportivo Luqueño | 1-3 | Nacional | Gam4 | 10 | |||
Mon | 09.Nov.2020 - 03:30 | Sol de América | 1-3 | Olimpia | Gam4 | ||||
Wed | 11.Nov.2020 - 02:45 | General Díaz | 3-4 | Libertad | Gam5 | 51 | |||
Wed | 11.Nov.2020 - 02:45 | River Plate | 1-2 | Guaireña | Gam5 | ||||
Thu | 12.Nov.2020 - 01:15 | Olimpia | 2-1 | 12 de Octubre | Gam5 | ||||
Fri | 13.Nov.2020 - 00:15 | Nacional | 0-0 | Club Guaraní | Gam5 | 17 | |||
Fri | 13.Nov.2020 - 00:15 | Sportivo San Lorenzo | 1-2 | Sportivo Luqueño | Gam5 | 13 | |||
Sun | 15.Nov.2020 - 00:30 | Guaireña | 1-1 | General Díaz | Gam6 | ||||
Sun | 15.Nov.2020 - 23:15 | Sol de América | 2-3 | River Plate | Gam6 | ||||
Mon | 16.Nov.2020 - 01:30 | Libertad | 0-2 | Nacional | Gam6 | 25 | |||
Tue | 17.Nov.2020 - 00:15 | Sportivo Luqueño | 2-3 | 12 de Octubre | Gam6 | ||||
Tue | 17.Nov.2020 - 02:30 | Club Guaraní | 2-1 | Sportivo San Lorenzo | Gam6 | 39 | |||
Fri | 20.Nov.2020 - 01:30 | General Díaz | 2-5 | Sol de América | Gam7 | ||||
Sat | 21.Nov.2020 - 00:30 | River Plate | 1-2 | Cerro Porteño | Gam7 | ||||
Sat | 21.Nov.2020 - 02:45 | Sportivo San Lorenzo | 2-2 | Libertad | Gam7 | 16 | |||
Sun | 22.Nov.2020 - 00:30 | 12 de Octubre | 1-0 | Club Guaraní | Gam7 | ||||
Mon | 23.Nov.2020 - 00:30 | Nacional | 0-0 | Guaireña | Gam7 | ||||
Mon | 23.Nov.2020 - 02:45 | Sportivo Luqueño | 2-2 | Olimpia | Gam7 | 4 | |||
Fri | 27.Nov.2020 - 01:30 | Cerro Porteño | 0-0 | Sol de América | Gam5 | ||||
Sat | 28.Nov.2020 - 02:30 | Guaireña | 2-2 | Sportivo San Lorenzo | Gam8 | ||||
Sun | 29.Nov.2020 - 01:00 | Olimpia | 3-1 | River Plate | Gam8 | ||||
Sun | 29.Nov.2020 - 03:15 | Libertad | 3-0 | 12 de Octubre | Gam8 | ||||
Mon | 30.Nov.2020 - 00:30 | Cerro Porteño | 3-1 | General Díaz | Gam8 | 8 | |||
Mon | 30.Nov.2020 - 02:45 | Club Guaraní | 2-1 | Sportivo Luqueño | Gam8 | 38 | |||
Tue | 01.Dec.2020 - 01:30 | Sol de América | 2-3 | Nacional | Gam8 | ||||
Fri | 04.Dec.2020 - 01:30 | Cerro Porteño | 1-0 | Olimpia | Gam6 | 8 | |||
Sun | 06.Dec.2020 - 00:30 | General Díaz | 0-0 | River Plate | Gam9 | ||||
Sun | 06.Dec.2020 - 02:45 | Sportivo Luqueño | 2-2 | Libertad | Gam9 | 19 | |||
Sun | 06.Dec.2020 - 16:00 | 12 de Octubre | 3-0 | Guaireña | Gam9 | ||||
Mon | 07.Dec.2020 - 00:15 | Sportivo San Lorenzo | 2-2 | Sol de América | Gam9 | ||||
Mon | 07.Dec.2020 - 02:30 | Club Guaraní | 2-0 | Olimpia | Gam9 | 10 | |||
Tue | 08.Dec.2020 - 02:00 | Nacional | 4-3 | Cerro Porteño | Gam9 | 33 | |||
Sat | 12.Dec.2020 - 00:30 | Guaireña | 1-0 | Sportivo Luqueño | Gam10 | ||||
Sat | 12.Dec.2020 - 02:45 | Libertad | 1-1 | Club Guaraní | Gam10 | 37 | |||
Sun | 13.Dec.2020 - 00:30 | River Plate | 1-1 | Nacional | Gam10 | ||||
Sun | 13.Dec.2020 - 02:45 | Olimpia | 4-2 | General Díaz | Gam10 | 3 | |||
Mon | 14.Dec.2020 - 00:15 | Sol de América | 0-0 | 12 de Octubre | Gam10 | ||||
Mon | 14.Dec.2020 - 02:30 | Cerro Porteño | 1-1 | Sportivo San Lorenzo | Gam10 | 27 | |||
Fri | 18.Dec.2020 - 01:30 | Nacional | 2-2 | General Díaz | Gam11 | 14 | |||
Sat | 19.Dec.2020 - 01:30 | Sportivo Luqueño | 0-3 | Sol de América | Gam11 | ||||
Sat | 19.Dec.2020 - 01:30 | Sportivo San Lorenzo | 0-0 | River Plate | Gam11 | ||||
Sat | 19.Dec.2020 - 01:30 | 12 de Octubre | 2-1 | Cerro Porteño | Gam11 | ||||
Sun | 20.Dec.2020 - 01:30 | Libertad | 2-1 | Olimpia | Gam11 | 8 | |||
Sun | 20.Dec.2020 - 01:30 | Club Guaraní | 1-0 | Guaireña | Gam11 | ||||
Clausura - Quarter-finals | |||||||||
Wed | 23.Dec.2020 - 00:30 | Nacional | 0-1 | Sol de América | |||||
Wed | 23.Dec.2020 - 03:00 | Cerro Porteño |
1-1 p.g.(1-4) | Olimpia | 17 |
Football Competitions
National Club Competitions |
NGA ZAF GHA AGO DZA ARE TUN QAT SAU MOZ STP GBR ESP AFR ALB ARG ARM AUS AUT AZE BEL BGR BIH BLR BOL BRA CAN CHE CHL CHN COL CRI CYP CZE DEU DNK ECU EGY EST FIN FRA GBR GRC GTM HKG HND HRV HUN IDN IND IRL IRL IRN IRQ ISL ISR ITA JAM JPN KAZ KOR LTU LUX LVA MDA MEX MLT MYS NLD NOR NZL PAN PER POL PRT PRY ROU RUS SGP SLV SRB SVK SVN SWE THA TUR UKR URY USA VEN VNM WAL EUR WOR WOR EUR |
International Club Competitions |
AFR AFR AFR AFR AFR EUR EUR EUR WOR WOR WOR WOR SOU WOR N/C EUR EUR SOU N/C ASI ASI ASI ASI N/C OCE WOR SOU SOU WOR WOR WOR ASI N/C ASI WOR ASI OCE EUR WOR EUR ASI ASI WOR ASI ASI EUR WOR EUR WOR SOU EUR WOR EUR WOR WOR WOR WOR WOR WOR N/C EUR EUR EUR |
National Teams |
EUR EUR ASI AFR N/C SOU OCE EUR N/C N/C N/C N/C WOR N/C SOU OCE EUR SOU EUR EUR WOR EUR |
Division Profesional - 2020
- 100% 205 / 205 Games
- Home team wins 39.02%
- Draws 30.73%
- Away team wins 30.24%
- Over 1.5 75.12%
- Over 2.5 52.2%
- Over 3.5 27.8%
- Goals 545
- Goals /match 2.66
- Goals /match home 1.44
- Goals /match away 1.22
- Both teams score 57.07%
- Goals after 80' 22.57%
No tv schedule yet for US
(change)