Competition
Championship 2019/2020
Scotland
Games
Regular Season | |||||||||
Fri | 02.Aug.2019 - 21:05 | Dunfermline Athletic | 2-2 | Dundee | Gam1 | 10 | |||
Sat | 03.Aug.2019 - 17:00 | Alloa Athletic | 1-1 | Partick Thistle | Gam1 | ||||
Sat | 03.Aug.2019 - 17:00 | Arbroath | 0-0 | Queen of the South | Gam1 | ||||
Sat | 03.Aug.2019 - 17:00 | Ayr United | 4-2 | Greenock Morton | Gam1 | ||||
Sat | 03.Aug.2019 - 17:00 | Dundee United | 4-1 | Inverness CT | Gam1 | ||||
Fri | 09.Aug.2019 - 21:05 | Partick Thistle | 1-2 | Dundee United | Gam2 | 15 | |||
Sat | 10.Aug.2019 - 17:00 | Dundee | 1-0 | Ayr United | Gam2 | 1 | |||
Sat | 10.Aug.2019 - 17:00 | Inverness CT | 2-1 | Arbroath | Gam2 | ||||
Sat | 10.Aug.2019 - 17:00 | Greenock Morton | 4-1 | Alloa Athletic | Gam2 | 2 | |||
Sat | 10.Aug.2019 - 17:00 | Queen of the South | 1-1 | Dunfermline Athletic | Gam2 | ||||
Fri | 23.Aug.2019 - 21:05 | Greenock Morton | 3-2 | Partick Thistle | Gam3 | 6 | |||
Sat | 24.Aug.2019 - 17:00 | Alloa Athletic | 0-1 | Arbroath | Gam3 | ||||
Sat | 24.Aug.2019 - 17:00 | Ayr United | 1-0 | Queen of the South | Gam3 | 1 | |||
Sat | 24.Aug.2019 - 17:00 | Dundee | 0-0 | Inverness CT | Gam3 | ||||
Sat | 24.Aug.2019 - 17:00 | Dunfermline Athletic | 0-2 | Dundee United | Gam3 | ||||
Fri | 30.Aug.2019 - 21:05 | Inverness CT | 5-0 | Greenock Morton | Gam4 | 7 | |||
Fri | 30.Aug.2019 - 21:45 | Dundee United | 6-2 | Dundee | Gam4 | 8 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 17:00 | Arbroath | 1-0 | Dunfermline Athletic | Gam4 | 1 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 17:00 | Partick Thistle | 2-3 | Ayr United | Gam4 | ||||
Sat | 31.Aug.2019 - 17:00 | Queen of the South | 0-1 | Alloa Athletic | Gam4 | ||||
Fri | 13.Sep.2019 - 21:05 | Arbroath | 1-1 | Partick Thistle | Gam5 | 3 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 17:00 | Ayr United | 2-0 | Dundee United | Gam5 | ||||
Sat | 14.Sep.2019 - 17:00 | Dundee | 2-1 | Alloa Athletic | Gam5 | ||||
Sat | 14.Sep.2019 - 17:00 | Dunfermline Athletic | 0-1 | Inverness CT | Gam5 | ||||
Sat | 14.Sep.2019 - 17:00 | Queen of the South | 1-0 | Greenock Morton | Gam5 | ||||
Sat | 21.Sep.2019 - 17:00 | Alloa Athletic | 1-4 | Ayr United | Gam6 | 1 | |||
Sat | 21.Sep.2019 - 17:00 | Dundee United | 2-1 | Arbroath | Gam6 | ||||
Sat | 21.Sep.2019 - 17:00 | Inverness CT | 2-0 | Queen of the South | Gam6 | ||||
Sat | 21.Sep.2019 - 17:00 | Greenock Morton | 1-0 | Dundee | Gam6 | ||||
Sat | 21.Sep.2019 - 17:00 | Partick Thistle | 0-3 | Dunfermline Athletic | Gam6 | 1 | |||
Fri | 27.Sep.2019 - 21:05 | Queen of the South | 1-1 | Dundee | Gam7 | 12 | |||
Sat | 28.Sep.2019 - 17:00 | Arbroath | 0-3 | Ayr United | Gam7 | ||||
Sat | 28.Sep.2019 - 17:00 | Dundee United | 6-0 | Greenock Morton | Gam7 | 2 | |||
Sat | 28.Sep.2019 - 17:00 | Dunfermline Athletic | 1-1 | Alloa Athletic | Gam7 | 1 | |||
Sat | 28.Sep.2019 - 17:00 | Inverness CT | 1-3 | Partick Thistle | Gam7 | 2 | |||
Fri | 04.Oct.2019 - 21:05 | Alloa Athletic | 1-0 | Dundee United | Gam8 | 5 | |||
Sat | 05.Oct.2019 - 17:00 | Ayr United | 0-2 | Inverness CT | Gam8 | 3 | |||
Sat | 05.Oct.2019 - 17:00 | Dundee | 2-0 | Arbroath | Gam8 | ||||
Sat | 05.Oct.2019 - 17:00 | Greenock Morton | 1-1 | Dunfermline Athletic | Gam8 | 1 | |||
Sat | 05.Oct.2019 - 17:00 | Partick Thistle | 0-1 | Queen of the South | Gam8 | ||||
Sat | 19.Oct.2019 - 17:00 | Arbroath | 1-0 | Greenock Morton | Gam9 | 1 | |||
Sat | 19.Oct.2019 - 17:00 | Dundee | 1-3 | Partick Thistle | Gam9 | 1 | |||
Sat | 19.Oct.2019 - 17:00 | Dunfermline Athletic | 3-2 | Ayr United | Gam9 | ||||
Sat | 19.Oct.2019 - 17:00 | Inverness CT | 2-2 | Alloa Athletic | Gam9 | ||||
Sat | 19.Oct.2019 - 17:00 | Queen of the South | 4-0 | Dundee United | Gam9 | ||||
Fri | 25.Oct.2019 - 21:05 | Ayr United | 1-2 | Dundee | Gam10 | 6 | |||
Sat | 26.Oct.2019 - 17:00 | Alloa Athletic | 2-2 | Queen of the South | Gam10 | ||||
Sat | 26.Oct.2019 - 17:00 | Dundee United | 2-0 | Dunfermline Athletic | Gam10 | 1 | |||
Sat | 26.Oct.2019 - 17:00 | Greenock Morton | 2-1 | Inverness CT | Gam10 | ||||
Sat | 26.Oct.2019 - 17:00 | Partick Thistle | 1-3 | Arbroath | Gam10 | 1 | |||
Tue | 29.Oct.2019 - 22:45 | Alloa Athletic | 0-3 | Dundee | Gam11 | ||||
Tue | 29.Oct.2019 - 22:45 | Dundee United | 1-0 | Partick Thistle | Gam11 | ||||
Tue | 29.Oct.2019 - 22:45 | Dunfermline Athletic | 2-0 | Arbroath | Gam11 | 1 | |||
Tue | 29.Oct.2019 - 22:45 | Greenock Morton | 2-3 | Ayr United | Gam11 | ||||
Tue | 29.Oct.2019 - 22:45 | Queen of the South | 0-2 | Inverness CT | Gam11 | ||||
Fri | 01.Nov.2019 - 22:05 | Dundee | 2-1 | Greenock Morton | Gam12 | 20 | |||
Sat | 02.Nov.2019 - 18:00 | Arbroath | 2-1 | Alloa Athletic | Gam12 | ||||
Sat | 02.Nov.2019 - 18:00 | Ayr United | 4-1 | Partick Thistle | Gam12 | ||||
Sat | 02.Nov.2019 - 18:00 | Dunfermline Athletic | 2-0 | Queen of the South | Gam12 | 1 | |||
Sat | 02.Nov.2019 - 18:00 | Inverness CT | 0-3 | Dundee United | Gam12 | ||||
Fri | 08.Nov.2019 - 22:45 | Dundee | 0-2 | Dundee United | Gam13 | 4 | |||
Sat | 09.Nov.2019 - 18:00 | Alloa Athletic | 2-1 | Dunfermline Athletic | Gam13 | ||||
Sat | 09.Nov.2019 - 18:00 | Arbroath | 3-0 | Inverness CT | Gam13 | ||||
Sat | 09.Nov.2019 - 18:00 | Partick Thistle | 2-1 | Greenock Morton | Gam13 | ||||
Sat | 09.Nov.2019 - 18:00 | Queen of the South | 3-1 | Ayr United | Gam13 | ||||
Sat | 16.Nov.2019 - 18:00 | Dundee United | 3-0 | Queen of the South | Gam14 | 18 | |||
Sat | 16.Nov.2019 - 18:00 | Greenock Morton | 1-0 | Arbroath | Gam14 | 9 | |||
Sat | 23.Nov.2019 - 18:00 | Inverness CT | 1-0 | Dundee | Gam14 | ||||
Tue | 26.Nov.2019 - 22:45 | Partick Thistle | 1-1 | Alloa Athletic | Gam14 | 9 | |||
Sat | 30.Nov.2019 - 18:00 | Alloa Athletic | 0-2 | Inverness CT | Gam15 | ||||
Sat | 30.Nov.2019 - 18:00 | Dundee | 1-2 | Queen of the South | Gam15 | 2 | |||
Sat | 30.Nov.2019 - 18:00 | Dunfermline Athletic | 5-1 | Partick Thistle | Gam15 | ||||
Tue | 03.Dec.2019 - 22:45 | Ayr United | 0-1 | Dunfermline Athletic | Gam14 | 24 | |||
Sat | 07.Dec.2019 - 18:00 | Arbroath | 1-1 | Dundee | Gam16 | ||||
Sat | 07.Dec.2019 - 18:00 | Dundee United | 2-1 | Alloa Athletic | Gam16 | ||||
Sat | 07.Dec.2019 - 18:00 | Dunfermline Athletic | 3-1 | Greenock Morton | Gam16 | ||||
Sat | 07.Dec.2019 - 18:00 | Inverness CT | 2-0 | Ayr United | Gam16 | ||||
Sat | 07.Dec.2019 - 18:00 | Queen of the South | 1-2 | Partick Thistle | Gam16 | ||||
Tue | 10.Dec.2019 - 22:45 | Ayr United | 1-1 | Arbroath | Gam15 | 33 | |||
Tue | 10.Dec.2019 - 22:45 | Greenock Morton | 1-2 | Dundee United | Gam15 | 33 | |||
Sat | 14.Dec.2019 - 18:00 | Arbroath | 0-1 | Dundee United | Gam17 | 3 | |||
Sat | 14.Dec.2019 - 18:00 | Ayr United | 2-1 | Alloa Athletic | Gam17 | 5 | |||
Sat | 14.Dec.2019 - 18:00 | Dundee | 4-3 | Dunfermline Athletic | Gam17 | 1 | |||
Sat | 14.Dec.2019 - 18:00 | Partick Thistle | 3-1 | Inverness CT | Gam17 | 4 | |||
Sat | 21.Dec.2019 - 18:00 | Alloa Athletic | 0-2 | Greenock Morton | Gam18 | ||||
Sat | 21.Dec.2019 - 18:00 | Dundee United | 4-0 | Ayr United | Gam18 | 4 | |||
Sat | 21.Dec.2019 - 18:00 | Inverness CT | 2-0 | Dunfermline Athletic | Gam18 | ||||
Sat | 21.Dec.2019 - 18:00 | Partick Thistle | 0-1 | Dundee | Gam18 | ||||
Sat | 21.Dec.2019 - 18:00 | Queen of the South | 2-0 | Arbroath | Gam18 | ||||
Fri | 27.Dec.2019 - 22:45 | Dundee United | 1-1 | Dundee | Gam19 | 84 | |||
Sat | 28.Dec.2019 - 18:00 | Ayr United | 1-2 | Queen of the South | Gam19 | 5 | |||
Sat | 28.Dec.2019 - 18:00 | Dunfermline Athletic | 1-3 | Alloa Athletic | Gam19 | 10 | |||
Sat | 28.Dec.2019 - 18:00 | Inverness CT | 0-1 | Arbroath | Gam19 | 10 | |||
Sat | 28.Dec.2019 - 18:00 | Greenock Morton | 1-2 | Partick Thistle | Gam19 | 6 | |||
Sat | 04.Jan.2020 - 18:00 | Alloa Athletic | 1-1 | Partick Thistle | Gam20 | 16 | |||
Sat | 04.Jan.2020 - 18:00 | Arbroath | 1-2 | Greenock Morton | Gam20 | 15 | |||
Sat | 04.Jan.2020 - 18:00 | Dundee | 0-2 | Inverness CT | Gam20 | 16 | |||
Sat | 04.Jan.2020 - 18:00 | Dunfermline Athletic | 0-1 | Ayr United | Gam20 | 16 | |||
Sat | 04.Jan.2020 - 18:00 | Queen of the South | 0-1 | Dundee United | Gam20 | 12 | |||
Sat | 11.Jan.2020 - 18:00 | Greenock Morton | 3-2 | Dunfermline Athletic | Gam21 | 1 | |||
Sat | 11.Jan.2020 - 18:00 | Partick Thistle | 1-4 | Dundee United | Gam21 | 5 | |||
Tue | 21.Jan.2020 - 22:45 | Alloa Athletic | 2-0 | Arbroath | Gam21 | 11 | |||
Fri | 24.Jan.2020 - 22:05 | Dunfermline Athletic | 2-0 | Dundee | Gam22 | 8 | |||
Sat | 25.Jan.2020 - 18:00 | Arbroath | 2-1 | Partick Thistle | Gam22 | 2 | |||
Sat | 25.Jan.2020 - 18:00 | Ayr United | 1-0 | Inverness CT | Gam22 | 3 | |||
Sat | 25.Jan.2020 - 18:00 | Dundee United | 1-1 | Greenock Morton | Gam22 | 7 | |||
Sat | 25.Jan.2020 - 18:00 | Queen of the South | 2-3 | Alloa Athletic | Gam22 | 2 | |||
Fri | 31.Jan.2020 - 22:05 | Partick Thistle | 1-1 | Ayr United | Gam23 | 5 | |||
Sat | 01.Feb.2020 - 18:00 | Dundee United | 0-1 | Arbroath | Gam23 | 6 | |||
Sat | 01.Feb.2020 - 18:00 | Inverness CT | 1-1 | Alloa Athletic | Gam23 | 3 | |||
Sat | 01.Feb.2020 - 18:00 | Greenock Morton | 1-1 | Dundee | Gam23 | 2 | |||
Sat | 01.Feb.2020 - 18:00 | Queen of the South | 2-3 | Dunfermline Athletic | Gam23 | 2 | |||
Sat | 08.Feb.2020 - 18:00 | Greenock Morton | 2-2 | Queen of the South | Gam17 | 2 | |||
Sat | 08.Feb.2020 - 18:00 | Dundee | 2-0 | Partick Thistle | Gam24 | 4 | |||
Fri | 14.Feb.2020 - 22:05 | Alloa Athletic | 0-0 | Dundee United | Gam24 | 5 | |||
Sat | 15.Feb.2020 - 18:00 | Arbroath | 2-0 | Queen of the South | Gam24 | ||||
Fri | 21.Feb.2020 - 22:05 | Dundee United | 2-1 | Inverness CT | Gam25 | 2 | |||
Sat | 22.Feb.2020 - 18:00 | Greenock Morton | 4-4 | Alloa Athletic | Gam25 | ||||
Sat | 22.Feb.2020 - 18:00 | Queen of the South | 0-1 | Dundee | Gam25 | ||||
Tue | 25.Feb.2020 - 22:45 | Ayr United | 1-2 | Greenock Morton | Gam24 | 13 | |||
Tue | 25.Feb.2020 - 22:45 | Dunfermline Athletic | 1-2 | Inverness CT | Gam24 | 10 | |||
Sat | 29.Feb.2020 - 18:00 | Alloa Athletic | 0-2 | Ayr United | Gam26 | ||||
Sat | 29.Feb.2020 - 18:00 | Dunfermline Athletic | 2-0 | Dundee United | Gam26 | 1 | |||
Sat | 29.Feb.2020 - 18:00 | Queen of the South | 0-4 | Greenock Morton | Gam26 | 1 | |||
Tue | 03.Mar.2020 - 22:45 | Ayr United | 0-0 | Dundee United | Gam27 | 9 | |||
Tue | 03.Mar.2020 - 22:45 | Dundee | 0-0 | Alloa Athletic | Gam27 | 11 | |||
Tue | 03.Mar.2020 - 22:45 | Inverness CT | 3-2 | Greenock Morton | Gam27 | 11 | |||
Tue | 03.Mar.2020 - 22:45 | Partick Thistle | 0-0 | Queen of the South | Gam27 | 8 | |||
Wed | 04.Mar.2020 - 22:45 | Arbroath | 0-0 | Dunfermline Athletic | Gam27 | 17 | |||
Sat | 07.Mar.2020 - 18:00 | Alloa Athletic | 2-0 | Inverness CT | Gam28 | 1 | |||
Sat | 07.Mar.2020 - 18:00 | Ayr United | 0-0 | Dundee | Gam28 | ||||
Sat | 07.Mar.2020 - 18:00 | Dundee United | 1-1 | Partick Thistle | Gam28 | ||||
Sat | 07.Mar.2020 - 18:00 | Dunfermline Athletic | 1-1 | Queen of the South | Gam28 | ||||
Sat | 07.Mar.2020 - 18:00 | Greenock Morton | 1-1 | Arbroath | Gam28 | 1 | |||
Tue | 10.Mar.2020 - 22:45 | Dundee | 2-0 | Ayr United | Gam21 | 38 | |||
Tue | 10.Mar.2020 - 22:45 | Inverness CT | 3-1 | Queen of the South | Gam21 | 33 | |||
Tue | 10.Mar.2020 - 22:45 | Partick Thistle | 1-1 | Dunfermline Athletic | Gam25 | 27 | |||
Fri | 13.Mar.2020 - 22:05 | Queen of the South | Ayr United | Gam29 | 2 | ||||
Sat | 14.Mar.2020 - 18:00 | Arbroath | Inverness CT | Gam29 | |||||
Sat | 14.Mar.2020 - 18:00 | Dundee | Dunfermline Athletic | Gam29 | |||||
Sat | 14.Mar.2020 - 18:00 | Greenock Morton | Dundee United | Gam29 | |||||
Sat | 14.Mar.2020 - 18:00 | Partick Thistle | Alloa Athletic | Gam29 | |||||
Tue | 17.Mar.2020 - 22:45 | Arbroath | Ayr United | Gam25 | |||||
Tue | 17.Mar.2020 - 22:45 | Inverness CT | Partick Thistle | Gam26 | |||||
Fri | 20.Mar.2020 - 22:05 | Ayr United | Partick Thistle | Gam30 | |||||
Sat | 21.Mar.2020 - 18:00 | Dundee United | Alloa Athletic | Gam30 | |||||
Sat | 21.Mar.2020 - 18:00 | Dunfermline Athletic | Greenock Morton | Gam30 | |||||
Sat | 21.Mar.2020 - 18:00 | Inverness CT | Dundee | Gam30 | |||||
Sat | 21.Mar.2020 - 18:00 | Queen of the South | Arbroath | Gam30 | |||||
Tue | 24.Mar.2020 - 22:45 | Dundee | Arbroath | Gam26 | |||||
Fri | 27.Mar.2020 - 22:05 | Arbroath | Dundee United | Gam31 | |||||
Sat | 28.Mar.2020 - 18:00 | Alloa Athletic | Dunfermline Athletic | Gam31 | |||||
Sat | 28.Mar.2020 - 18:00 | Dundee | Queen of the South | Gam31 | |||||
Sat | 28.Mar.2020 - 18:00 | Inverness CT | Ayr United | Gam31 | |||||
Sat | 28.Mar.2020 - 18:00 | Partick Thistle | Greenock Morton | Gam31 | |||||
Fri | 03.Apr.2020 - 21:05 | Dundee United | Queen of the South | Gam32 | |||||
Sat | 04.Apr.2020 - 17:00 | Alloa Athletic | Dundee | Gam32 | |||||
Sat | 04.Apr.2020 - 17:00 | Ayr United | Dunfermline Athletic | Gam32 | |||||
Sat | 04.Apr.2020 - 17:00 | Greenock Morton | Inverness CT | Gam32 | |||||
Sat | 04.Apr.2020 - 17:00 | Partick Thistle | Arbroath | Gam32 | |||||
Fri | 10.Apr.2020 - 21:05 | Inverness CT | Dundee United | Gam33 | |||||
Sat | 11.Apr.2020 - 17:00 | Ayr United | Alloa Athletic | Gam33 | |||||
Sat | 11.Apr.2020 - 17:00 | Dundee | Greenock Morton | Gam33 | |||||
Sat | 11.Apr.2020 - 17:00 | Dunfermline Athletic | Arbroath | Gam33 | |||||
Sat | 11.Apr.2020 - 17:00 | Queen of the South | Partick Thistle | Gam33 | |||||
Fri | 17.Apr.2020 - 21:05 | Greenock Morton | Ayr United | Gam34 | |||||
Sat | 18.Apr.2020 - 17:00 | Alloa Athletic | Queen of the South | Gam34 | |||||
Sat | 18.Apr.2020 - 17:00 | Arbroath | Dundee | Gam34 | |||||
Sat | 18.Apr.2020 - 17:00 | Dundee United | Dunfermline Athletic | Gam34 | |||||
Sat | 18.Apr.2020 - 21:20 | Partick Thistle | Inverness CT | Gam34 | |||||
Fri | 24.Apr.2020 - 21:05 | Dundee | Dundee United | Gam35 | |||||
Sat | 25.Apr.2020 - 17:00 | Alloa Athletic | Greenock Morton | Gam35 | |||||
Sat | 25.Apr.2020 - 17:00 | Ayr United | Arbroath | Gam35 | |||||
Sat | 25.Apr.2020 - 17:00 | Queen of the South | Inverness CT | Gam35 | |||||
Sat | 25.Apr.2020 - 21:20 | Dunfermline Athletic | Partick Thistle | Gam35 | |||||
Sat | 02.May.2020 - 17:00 | Arbroath | Alloa Athletic | Gam36 | |||||
Sat | 02.May.2020 - 17:00 | Dundee United | Ayr United | Gam36 | |||||
Sat | 02.May.2020 - 17:00 | Inverness CT | Dunfermline Athletic | Gam36 | |||||
Sat | 02.May.2020 - 17:00 | Greenock Morton | Queen of the South | Gam36 | |||||
Sat | 02.May.2020 - 17:00 | Partick Thistle | Dundee | Gam36 |
Football Competitions
National Club Competitions |
NGA ZAF GHA AGO DZA ARE TUN QAT SAU MOZ STP GBR ESP AFR ALB ARG ARM AUS AUT AZE BEL BGR BIH BLR BOL BRA CAN CHE CHL CHN COL CRI CYP CZE DEU DNK ECU EGY EST FIN FRA GBR GRC GTM HKG HND HRV HUN IDN IND IRL IRL IRN IRQ ISL ISR ITA JAM JPN KAZ KOR LTU LUX LVA MDA MEX MLT MYS NLD NOR NZL PAN PER POL PRT PRY ROU RUS SGP SLV SRB SVK SVN SWE THA TUR UKR URY USA VEN VNM WAL EUR WOR WOR EUR |
International Club Competitions |
AFR AFR AFR AFR AFR EUR EUR EUR WOR WOR WOR WOR SOU WOR N/C EUR EUR SOU N/C ASI ASI ASI ASI N/C OCE WOR SOU SOU WOR WOR WOR ASI N/C ASI WOR ASI OCE EUR WOR EUR ASI ASI WOR ASI ASI EUR WOR EUR WOR SOU EUR WOR EUR WOR WOR WOR WOR WOR WOR N/C EUR EUR EUR |
National Teams |
EUR EUR ASI AFR N/C SOU OCE EUR N/C N/C N/C N/C WOR N/C SOU OCE EUR SOU EUR EUR WOR EUR |
Championship - 2019/2020
- 76% 137 / 180 Games
- Home team wins 43.8%
- Draws 23.36%
- Away team wins 32.85%
- Over 1.5 77.37%
- Over 2.5 45.99%
- Over 3.5 25.55%
- Goals 364
- Goals /match 2.66
- Goals /match home 1.47
- Goals /match away 1.18
- Both teams score 51.82%
- Goals after 80' 11.54%
No tv schedule yet for US
(change)