This site uses cookies. When you browse the site you are consenting to its use. Know more.

Sant Andreu vs Granollers live


Timeline
Game summary
First half
0-0
0'      
0'      
0'      
      0'
      0'
      0'
Second half
2-1
46'      
      53'
      55'
63'      
66'      
81'      
      81'
83'      
      85'
86'      
2 - 1

Teams
Lineup
G
D
D
D
D
D
M
A
A
A
A
G
D
D
D
D
D
D
M
M
M
A
Substitutes
M
M
A
D
M
M

Venue
Name: Camp Municipal Narcís Sala
City: Barcelona
Capacity: 6563
Photo: Oliver Leisner

Frequently asked questions

👉 In which stadium will the Sant Andreu Granollers be played?

The Sant Andreu vs Granollers on 19 January 2020 will be played at Barcelona, Camp Municipal Narcís Sala.

 

Tercera Division

Viera 3-2 Santa Úrsula
Cortes 2-2 Peña Sport
Mutilvera 1-3 Cirbonero
Cartes 2-2 Barquereño
Santanyí 2-0 Collerense
Baztán 1-4 Subiza
Comillas 0-3 Calahorra II
La Hoya Lorca 2-2 Churra
Jove 2-0 Acero
Elche II 0-1 Roda
Valle Egüés 0-1 Pamplona
Cartagena 1-2 Cartagena II
Pasaia 0-2 Vitoria
Santa Catalina 1-0 San Rafael
Esporles 1-1 Poblense
Beti Onak 1-1 Beti Kozkor
Beniganim 2-0 Saguntino
Solares 2-4 UD Sámano
Durango 2-0 Lagun Onak
Beasain 2-1 Portugalete
Bezana 0-0 Ribamontán
Albericia 1-0 Santander II
Andratx 3-1 Sóller
Reus 0-3 Castelldefels
Balmaseda 1-3 JD Somorrostro
Burladés 2-2 Txantrea
La Coruña II 1-0 Choco
Panadería Pulido 2-1 La Cuadra
Vera 3-0 Tamaraceite
Conil 2-2 Puente Genil
Laredo 4-1 Escudo
Las Palmas III 0-1 Buzanada
Igualada 1-0 Santfeliuenc
Urduliz 0-1 Sodupe
Ardoi 1-2 Lourdes
Güímar 1-0 Ibarra
Ceuta 0-2 Roque Lepe
Coria 3-0 Écija
Sevilla III 2-1 Gerena
Santurtzi 0-0 San Ignacio
Sestao 4-1 Ariznabarra
Basconia 3-0 Deusto
Carabanchel 2-1 Moratalaz
Alcobendas 2-1 Atlético Pinto
Rayo II 3-3 SF Henares
Trival 1-0 Navalcarnero
Villaverde-Boetticher 0-1 Torrejón
Portmany 0-3 Felanitx
Extremadura UD II 3-1 Diocesano
Minerva 3-2 Muleño
Illescas 0-0 Almagro
Tarancón 3-2 Azuqueca
Linares 6-0 Melilla CD
Intercity Alicante 1-4 Atzeneta
Recambios 1-1 Alcoyano
Siete Villas 1-1 Escobedo
Real Avilés 2-2 Condal
Vallobín 1-0 Ceares
Móstoles 0-0 Pozuelo
Adarve 1-0 Flat Earth
Santa Ana 0-1 Alcorcón II
Calamonte 2-0 Fuente Cantos
Cacereño 4-1 Arroyo
Miajadas 0-2 Trujillo
Azuaga 1-1 Llerenense
Olivenza 2-0 Villanovense
Berceo 2-1 Calzada
Villegas 0-3 Alberite
Cuarte 1-3 San Juan de Mozarrifar
Borja 0-1 Zaragoza II
Atlético Tacoronte 0-4 San Fernando
Socuéllamos 0-0 Torrijos
Virgen Camino 2-2 Almazán
Loja 1-1 Almería II
Maracena 2-2 Huétor Vega
Polideportivo Almería 2-2 Huétor Tájar
Alhaurín 1-1 Mancha Real
Córdoba II 0-0 Utrera
Manresa 2-2 Figueres
Europa 3-2 Vilafranca
Sant Andreu 2-1 Granollers
Silva 2-3 Somozas
Formentera 0-0 Ibiza Islas Pitiusas
Polvorín 2-2 Arosa
La Granja 2-3 Salamanca II
Arcos 1-1 Antoniano
San Cristóbal 2-2 Cerdanyola
Marino 2-1 Tenerife II
Mensajero 6-1 Santa Brígida
Gran Tarajal 2-2 Atlético Paso
Lanzarote 2-2 Tenisca
Robres 3-0 Tamarite
Mosconia 0-1 Lenense
Anguiano 3-5 Oyonesa
Lealtad 1-1 Navarro
Llanera 3-1 Tuilla
Siero 1-1 San Martín
Guarnizo 0-1 Torina
Selaya 0-1 Barreda
Leganés II 1-0 Parla
Alcalá 1-2 El Álamo
Murchante 0-5 San Juan
Calasancio 2-1 Pradejón
River Ebro 3-0 Yagüe
Brea 0-0 Villanueva
Belchite 1-1 Fraga
Sariñena 1-2 Calamocha
Numancia II 3-0 Real Burgos
Mirandés II 0-2 Segoviana
Beroil Bupolsa 1-2 Tordesillas
Colunga 1-1 Llanes
Berio 1-0 Santutxu
Valdivia 0-1 Plasencia
Valverdeño 2-4 Montijo
Peña Azagresa 5-0 Fontellas
Corellano 1-1 Huarte
Arnedo 2-1 Alfaro
Utebo 2-2 Barbastro
Monzón 1-0 Almudévar
Binéfar 2-1 Valdefierro
As Pontes 1-0 Villalbés
CD Águilas 0-3 Lorca Deportiva
UCAM Murcia II 0-4 Pulpileño
Totana 1-1 Plus Ultra
Huércal-Overa 0-0 Mar Menor
Mazarrón FC 0-0 El Palmar
CAP Murcia 1-1 Minera
La Solana 0-0 Pedroñeras
Quintanar 1-0 La Roda
Albacete II 2-0 Villacañas
Astorga 3-1 Becerril
Santa Marta 0-1 Arandina
La Bañeza 0-0 Bembibre
Jaén 0-0 Motril
Pobla 2-0 Horta
Banyoles 0-0 Terrassa
Peralada 2-1 Sants
Gijón 0-1 Covadonga
Urraca 1-1 Praviano
Gernika 1-0 Tolosa
Vimenor 2-3 RS Gimnástica
Tropezón 3-1 Cayón
Mallorca II 3-0 Constància
Platges 0-0 Ferriolense
CD Coria 2-1 Jerez
Moralo 4-3 Aceuchal
Vianés 0-2 Casalarreina
SD Logroñés 2-0 Logroñés II
Náxara 0-2 Varea
Teruel 2-1 Illueca
Compostela 1-0 Alondras
Barco 0-2 Arenteiro
Bergantiños 0-3 Ourense CF
Bouzas 1-1 Pontellas
UD Ourense 1-0 Paiosaco
Los Garres 0-0 Murcia II
Toledo 3-0 Madridejos
Calvo Sotelo 3-0 Ciudad Real
Ávila 1-2 Cultural Leonesa II
Antequera 2-2 El Palo
Ciudad de Torredonjimeno 4-1 Torreperogil
El Ejido 2-1 Vélez
Xerez DFC 1-1 Rota
Lucena 2-0 Pozoblanco
L'Hospitalet 3-0 Vilassar
Xàtiva 4-0 Villarreal III
Silla 1-0 Paterna
Alzira 3-0 Vilamarxant
Zamora 1-0 Burgos
Betis II 5-1 Barrios
Lebrijana 2-1 Xerez
Estradense 0-1 Arzúa
Atlético Porcuna 2-1 Malaga II
Eldense 2-1 Novelda
Puente Genil 0-2 Ceuta
L'Entregu 0-2 Caudal

Tercera Division - 2019/2020

  • 74% 5054 / 6828 Games

  • Home team wins 45.11%
  • Draws 25.52%
  • Away team wins 29.36%
  • Over 1.5 74%
  • Over 2.5 49.62%
  • Over 3.5 27.62%
  • Goals 13415
  • Goals /match 2.65
  • Goals /match home 1.52
  • Goals /match away 1.14
  • Both teams score 48.6%
  • Goals after 80' 6.93%
View all
No tv schedule yet for US (change)

Search Tips